Press
About Us
Chassis
Services
Setups
Clients
Vendors
Apparel
Contact
Archives
Blank1
Blank2
Blank3
.: Lazer Chassis Accomplishments :.


2017 Accomplishments
Champions
Jared Hoerle - Wagner Speedway (SD) Track Champion
Chad Homan - Humberstone Speedway (Ontario) Track Champion
Doug Surra - Hummingbird Speedway (PA) Track Champion
Doug Surra - Thunder Mountain Speedway (PA) Track Champion
Winners
Chris Barton (4)
Bryan Bernheisel (5)
Mike Blose (4)
Allen Brannon (5)
Jake Bridge (1)
Loue Egrie (1)
Ricky Elliott (1)
Mike Franklin (2)
Matt Haase (2)
Jared Hoerle (4)
Joey Hoffer (3)
Chad Homan (11)
George Lee (1)
Logan Love (1)
Sean Merkel (1)
Shawn Miller (2)
Michael Ott (2)
George Pierce (1)
B.J. Pluta (1)
Scott Shellenberger (1)
Doug Surra (11)
Rick Swarthout (1)
Adam Turner (1)
Sparky White (2)
Jamie WIlson (1)
Back To The Top
2016 Accomplishments
Champions
Adam Nixon - Track Champion at Hummingbird Speedway
Adam Nixon - Track Champion at Thunder Mountain Speedway
Beamer Guzzardi - Track Champion at Genesee Speedway
Chad Homan - Track Champion at Canadaigua Motorsports
Spark White - Track Champion at Delaware Int. Speedway
Winners
Chris Barton (1)
Bryan Bernheisel (1)
Jim Bernheisel (1)
Travis Birkley (4)
Allen Brannon (3)
Jake Bridge (4)
Chris Buhler (1)
Josh Cherry (2)
Tom Dusen (1)
Ricky Elliott (5)
Beamer Guzzardi (1)
Riley Hickman (3)
Chad Homan (10)
Dean Huizenga (2)
John Imler (4)
Davy Lee (2)
Nick Lofredo (3)
Mark Lueken (2)
Logan Love (1)
Mike Manes (1)
Will McMillen (1)
Sean Merkel (1)
Don Murphy (1)
Paul Nagle (1)
Adam Nixon (3)
Michael Ott (1)
BJ Pluta (1)
Justin Reed (2)
Jeremy Shaffer (2)
David Seibers (1)
Dan Stone (2)
Adam Turner (2)
Drew Weisser (1)
Zac Weller (2)
Sparky White (1)
Tom Wilson (1)
David Yandle (1)
2015 Accomplishments
Champions
Clinton Hersh - Track Champion at Grandview Speedway
Nick Loffredo - Track Champion at Racing for Hero's Raceway
Paul Nagle - IMCA Iowa State Champion
Paul Nagle - National IMCA Rookie of the Year
Justin Reed - UMP Western Region
Chuck Schultz - Track Champion at Grandview Speedway
Winners
Jim Bernheisel- Dog Hollow Speedway, PA 10/10
Adam Turner- Go Nuclear Mohawk Raceway, NY 9/20
Furman Parton- Traveler's Rest, SC 9/19
Travis Birkley- US 30 Columbus, NE 9/18
Allen Brannon- MD/VA Chase Winchester, VA 9/5
Corey Merkle- Grandview Speedway, PA 9/5
Adam Turner- Brighton Speedway, ON 9/5
Grant Adams- Susquehanna, PA 8/29
Jim Johnson- Freedom, NY 8/29
Tyler Emory- Potomac, MD 8/28
Banjo Duke- Sumter, SC 8/23
Travis Birkley- Off Road Speedway, NE 8/22
Eric Moore- Hummingbird, PA 8/22
Lou Egrie Jr- Grandview Speedway, PA 8/22
Transtan Stoner- Winchester Speedway, VA 8/22
Justin Reed- Quincy Raceway, IL 8/16
Travis Birkley- Offroad Speedway, NE 8/15
Zac Weller- Delaware Intl. 8/15
Travis Birkley- Boone County, NE 8/7
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 8/1
Al Zeitner- Shelby County, IA 8/1
Travis Birkley- Offroad Speedway, NE 8/1
Clinton Hersh- Roaring Knob, PA 8/1
Allen Brannon- MD/VA Chase Winchester, VA 8/1
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 7/25
Steve Hendren- Antioch, NC 7/25
Damian Patocka- Hutchnson, KS 7/25
Steve Fairbanks- Winston, MI 7/24
Troy Miller- Port Royal Speedway, PA 7/18
Cory Merkel- Grandview Speedway, PA 7/18
Paul Nagle- Iowa State Fair Speedway 7/17
Nick Lofredo- Racing for Heroes Raceway, PA 7/17
Chad McClellan- Dog Hollow Speedway, PA 7/17
Tom Wilson- Dixie Land Speedway, NC 7/17
Chad McClellan- Dog Hollow Speedway, PA 7/10
Sean Merkel- Grandview Speedway Firecracker 40, PA 7/4
Mark Lueken- Boone County, NE 7/3
Mark Lueken- Boone County, NE 6/27
Tom Dusen- Crystal Speedway, MI 6/20
Allen Brannon- Winchester Speedway, VA $6k RUSH 6/13
John Imler- Winchester Speedway, VA non-Q RUSH 6/13
Zac Weller- Delaware Int. 6/13
Adam Turner- Brighton Speedway, ON 6/13
Furman Parton- Harris Speedway, NC 6/12
Steve Hendren- Antioch Speedway, NC 6/5
Kory Fleming- Grandview Speedway, PA 5/30
Chris Pendleton- Laurens County, SC 5/30
Ricky Elliott- Delaware Intl. 5/30
Clinton Hersh- Roaring Knob Speedway, PA 5/16
Chris Pendleton- Laurens County, SC 5/16
Tom Wilson- Dixieland Speedway, NC 5/15
Damon Kotke- Clary's Speedway, NC 5/9
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 5/2
Ricky Elliott- Delaware Intl 5/2
Steve Hendren- Antioch Speedway, NC 5/2
Chris Pendleton- Laurens County, SC 5/2
Kory Fleming- Grandview Speedway, PA 4/25
Ricky Elliott- Delaware Intl 4/18
Lou Egrie Sr.- Grandview Speedway, PA 4/18
Justin Reed- Quincy Raceway, IL 4/12
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 4/11
Jake Jones- Lincoln Speedway, PA 4/11
Chris Jackson- Harris Speedway, NC 4/11
Jake Jones- Hagerstown Speedway, MD 3/21
2014 Accomplishments
Champions
Bryan Casey - Elite 8 Speedway
Tyler Emory - Potomac Speedway
Winners
Duane Cleveland- Marysville Raceway Part, CA 10/18
Duane Cleveland- Fernley 95A Speedway, NV 10/11
Grant Adams- Port Royal Speedway, PA 10/10
Sparky White- Delaware Intl. 10/4
Stephen Blanton- Lakeview Speedway, SC 10/4
Ricky Weeks- Harris Speedway, NC 9/27
Duane Cleveland- Placerville Speedway, CA 9/13
Stephen Blanton- Lakeview Speedway, SC 9/6
Tyler Emory- Potomac, MD 9/5
Banjo Duke- Sumter, SC 8/23
Duane Cleveland- Silver Dollar Speedway, CA 8/22
Jason Miller- Grandview Speedway, PA 8/16
Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 8/16
Dustin Hollinger- Street Stock- Williams Grove 8/15
Duane Cleveland- Silver Dollar Speedway, CA 8/15
Brian Knowles- Woodhull, NY 8/9
Chad McClellan- Dog Hollow Speedway, PA 8/8
Kevin Juusola- Merritt Speedway, MI 8/2
Brian Knowles- Yates County, NY 8/1
Cory Merkel- Grandview, PA 7/26
Eric Moore- Humingbird, PA 7/26
Dustin Hollinger- Street Stock- Williams Grove, PA 7/26
Banjo Duke- Sumter, SC 7/19
Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 7/19
Tyler Emory- Potomac, MD 7/18
Chuck Schutz- Grandview, PA 7/12
David Seibers- Duck River, TN 7/12
Jason Wilson- Talladega, AL 7/12
Banjo Duke- Lakeview, SC 7/12
Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 7/12
Tom Wilson, Dixieland, NC 7/11
Eric Moore- Hummingbird Speedway, PA 7/5
Furman Parton- Harris, NC 7/5
Jim Bernheisel- Selinsgrove, PA 7/5
Banjo Duke- Lakeview, SC 7/5
Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 7/5
Brian Knowles- Blackrock, NY 7/4
Chad McClellan- RUSH Lernerville, PA 7/4
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 7/2
Jason Miller- Grandview Speedway, PA 6/28
Bob Robertson, Dublin, GA 6/28
Dan Gill- AMP, PA 6/28
Eric Groah- Natural Bridge, VA 6/28
Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 6/21
Norm Mayhew- Kawarta Speedway, Canada 6/15
Eric Groah- Natural Bridge, VA 6/14
Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 6/14
Banjo Duke- Lakeview, SC 6/14
Mark Lueken- Boone County, NE 6/13
Chris Pendleton- Laurena County, SC 6/7
Eric Vent- Delaware Intl. 6/7
Sean Merkel- Big Diamond, PA 6/6
Jake Jones- Port Royal, PA 6/2
Drew Shealy- Sumter, SC 5/31
Jake Jones- Williams Grove, PA 5/31
Shawn Merkel- Grandview, PA 5/31
Chris Pendleton, Laurens County, SC 5/31
Vic Lovejoy- Shelby County, IA 5/31
Danny Snyder- Big Diamond, PA 5/30
Chad McClellan- RUSH Freedom, NY 5/30

Eric Moore- Hummingbird Speedway, PA 5/24
Brian Knowles- Black Rock Speedway, NY 5/24
Chris Pendleton- Laurens County, SC 5/24
Tom Wilson- Dixie Land, NC 5/23
Chad Jenson- Riviera, NE 5/10
Gale Vogt- Wagner, SD 5/9
Jerry Cochran- Friendship Speedway, NC 4/26
Sean Merkel- Grandview, PA 4/26
Chad Jenson- Riviera, NE 4/26
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 4/19
Chuck Schutz- Grandview, PA 4/19
Jake Bridge- I-80 Speedway, NE 4/12
Sean Merkel- Big Diamond, PA 4/6
David "Banjo" Duke- Carolina Speedway, SC 4/5
Sean Merkel- Grandview, PA 4/5
Furman Parton- Harris, NC 3/22
Chad McClellan- Winchester, VA 3/22
2013 Accomplishments
Champions
Bryan Casey - American Dirt Racing Association (ADRA) Champion
Bryan Casey - American Dirt Racing Association (ADRA) Rookie of the Year
Dan Green - Grandview Speedway (PA) Rookie of the Year
John Imler - Potomac Speedway (MD) Track Champion
Jase Kaser - Junction Motor Speedway (NE) Track Champion
Robbie Lewis - Portsmouth Raceway Park (OH) Champion
Jason Miller - Grandview Speedway (PA) Track Champion
Dave Padula - Virginia Motor Speedway (VA) Track Champion
Furman Parton - Cleveland County Speedway (NC) Track Champion
Furman Parton - Harris Motor Speedway (NC) Track Champion
Furman Parton - Southeastern Crate Racing Association (SECA) Champion
Gale Vogt - Wagner Speedway (SD) Track Champion
Tyler Emory - Potomac Speedway (MD) Track Champion
Winners
Chad McClellan- RUSH Roaring Knob, PA 9/28
Robbie Lewis- Portsmouth Raceway Park, OH 9/28
Reese Masiello- Georgetown, DE 9/21
Bill Leighton Jr.- SLMR I-80, NE 9/21
Chad McClellan- RUSH McKean County, PA 9/20
Furman Parton- Cleveland County, NC 9/20
Jake Bridge- Abe Lincoln Memorial US 30, NE 9/13
Rusty Schlenk- Kankakee, IL 9/13
Furman Parton- Cleveland County, NC 9/13
Furman Parton- Laurens, NC 9/7
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 9/7
Furman Parton- Cleveland County, NC 9/6
Sean Merkel- Grandview, PA 8/31
Tom Wilson- Dixieland, NC 8/30
Bill Leighton- McCool Juntion, NE SLMR 8/24
Rusty Schlenk- Oakshade, OH 8/24
Reese Masiello- Delaware Intl. 8/24
Adam Turner- Brighton, ON 8/24
Aaron Morey- I-96, MI 8/24
DJ Macri- New Egypt, NJ 8/17
Robbie Lewis- Portsmouth, OH 8/17
Rusty Schlenk- Oakshade, OH 8/17
Sean Merkel- Grandview, PA 8/17
Al Zeitner- Shelby County, IA 8/17
Al Zeitner- Crawford County, IA 8/16
Furman Parton- Harris Speedway, NC 8/10
Bryan Bernheisel- Selinsgrove Speedway, PA 8/10
Sparky White- Delaware Intl. 8/3
Jake Jones- Williams Grove, PA 8/3
Sean Merkel- Grandview, PA 8/3
Eric Moore- Hummingbird, PA 8/3
Eric Vent- Georgetown, DE 8/2
Furman Parton- Cleveland County, NC 8/2
Mike Kellner- Grandview, PA 7/27
Robbie Lewis- Portsmouth, OH 7/27
Jase Kaser- Junction Motor Speedway, NE 7/27
Furman Parton- Cleveland County, NC 7/26
Rusty Schlenk- Attica, OH 7/26
Gale Vogt- Wagner, SD 7/26
DJ Macri- New Egypt Speedway, NJ 7/20
Bob McMillen- American Motorsports Park, PA 7/20
Danny Snyder- Grandview Speedway, PA 7/20
Furman Parton- Cleveland County, NC 7/19
Randy Nichols- Tri County, NC 7/19
Eric Moore- Hummingbird Speedway, PA 7/13
Rusty Schlenk- Attica, OH 7/12
Jake Bridge- I-80 Speeday, NE 7/12
Furman Parton- Cleveland County, NC 7/12
Aaron Morey- Auburn, MI 7/6
Danny Snyder- Grandview Speedway, PA 7/6
Jase Kaser- McCool Junction, NE 7/6
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 7/6
Jim Bernheisel- Selinsgrove Speedway, PA 7/6
Damon Kotke- Clary's Speedway, NC 6/29
Sean Merkel- Grandview Speedway, PA 6/29
Furman Parton- Cleveland County, NC 6/28
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 6/22
Jase Kaser- Junction Motor Speedway, NE 6/22
Rusty Schlenk- Attica, OH 6/21
Rusty Schlenk- Kankakee Speedway, IL 6/14
Danny Snyder- Grandview Speedway, PA 6/8
Rusty Schlenk- Oakshade Speedway, Oh 6/8
Eric Moore- Hummingbird Speedway, Pa 6/8
Rusty Schlenk- Winston, MI 6/7
Grant Adams- Port Royal Speedway, PA 6/4
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 6/3
Damon Kotke- Clary's Speedway, NC 6/1
Robbie Lewis- Portsmouth, OH 6/1
Grant Adams- Williams Grove, PA 6/1
Dave Padula- Virginia Motor Speedway (2) 6/1
Furman Parton- Harris, NC 6/1
Furman Parton- Cleveland County, NC 5/31
Aaron Morey- Tri-City, MI 5/25
Chuck Schutz- Grandview, PA 5/25
Al Zeitner- Crawford County, IA 5/24
Furman Parton- Cleveland County, NC 5/24
Rusty Schlenk- Mount Pleasant, MI ALMS 5/24
Bill Leighton Jr.- I-80 Speedway, NE 5/23
Damon Kotke- Clary's, NC 5/17
Jim Bernheisel- Selinsgrove, PA 5/18
Furman Parton- Cleveland County, NC 5/17
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 5/11
Robbie Lewis- Portsmouth, OH 5/11
Mike Kellner- Grandview Speedway, PA 5/4
Grant Adams- Williams Grove, PA 5/4
Dave Padula- Virginia Motor Speedway (2) 5/4
Rusty Schlenk- Attica, OH 5/3
Grant Adams- Trailways, PA 5/3
Chad McClellan- Dog Hollow, PA 5/3
Furman Parton- Cleveland County, NC 5/3
Damon Kotke- Clary's, NC 4/27
Jase Kaser- Junction Motor Speedway, NE 4/27
Sparky White- Georgetown, DE 4/26
Manuel Johnson- Carolina Speedway 4/26
Steve Hendren- Cleveland County, NC 4/26
John Imler- Winchester Speedway, VA 4/26
Kyle Merkel- Grandview Speedway, PA 4/20
Damon Kotke- Clary's, NC 4/20
Dave Padula- Virginia Motor Speedway 4/20
Banjo Duke- Sumter, SC 4/13
Grant Adams- Lincoln Speedway, PA 4/13
Austin Rettig- Clarksville, TN 4/13
Damon Kotke- Clary's, NC 4/13
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 4/13
Chad McClellan- Roaring Knob Speedway, PA 4/13
Tyler Emory- Potomac Speedway, MD 4/12
Banjo Duke- Sumter, SC 4/6
Mike Kellner- Grandview Speedway, PA 4/6
Furman Parton- Harris, NC 4/5
2012 Accomplishments
Champions
Grant Adams - Trailways Speedway (PA) Track Champion
Wes Hutchinson - Midway Speedway (OH) Track Champion
Jase Kaser - Junction Motor Speedway (NE) Track Champion
Jase Kaser - NASCAR Nebraska State Champion
Jack Parker - Ventura Raceway (CA) Track Champion
Tad Pospisil - Boone County Speedway (NE) Track Champion
Rusty Schlenk - UMP Eastern States Champion
Rusty Schlenk - Oakshade Speedway (OH) Track Champion
Chuck Schultz - Grandview Speedway (PA) Track Champion
Winners
David Siebers-Duck River, TN 11/3
Grant Adams-Williams Grove Speedway, PA 10/20
Grant Adams-Trailways Speedway, PA 10/5
Wes Hutchinson-Hilltop Speedway, OH 9/30
Furman Parton-Cleveland County Speedway, NC 9/28
Rusty Schlenk-Kankakee Speedway, IL 9/28
Rusty Schlenk-Kankakee Speedway, IL 9/22
Adam Turner-Brighton Speedway, ON 9/22
Tom Dusen-Crystal Motor Speedway, MI 9/2
Mike Kellner-Grandview Speedway, PA 9/1
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 9/1
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 8/31
Brandon Kidd-Can-AM, NY 8/25
Bob Robertson-Sawinsboro, GA 8/25
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 8/24
Brad Shelton-Philips County, CO 8/24
Al Zeitner-Stuart Speedway, IA 8/19
Jim Bernheisel-Selinsgrove Speedway, PA 8/18
Mike Kellner-Grandview Speedway, PA 8/18
Furman Parton-Thunder Valley, NC 8/17
Tad Pospisil-Boone County, NE 8/17
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 8/11
Chris Rhodes-Thunder Valley Raceway 8/11
Rusty Schlenk-Kankakee, IL ALMS 8/10
Richard Jarvis-Delaware International 8/4
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 8/4
Chuck Schutz-Grandview Speedway, PA 8/4
Wes Hutchinson-Wayne County, OH 8/3
Tad Pospisil-Boone County, NE 8/3
Bill Leighton Jr.-I-80 Speedway, NE (KoH and A-main) 8/3
Billy Murphy-Junction Motor Speedway, NE 7/28
Grant Adams-Trail-ways Speedway, PA 7/27
Tad Pospisil-Boone County, NE 7/27
Danny Snyder-Pathvalley, PA 7/27
Bill Leighton Jr.-I-80 Speedway, NE 7/27
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 7/27
Walker Arthur-Eastside Speedway, VA 7/21
Rusty Schlenk-Attica, OH 7/20
Danny Snyder-Grandview Speedway, PA 7/14
Tad Pospisil-Boone County, NE 7/13
Kevin Carlson-Amsoil Speedway, WI 7/13
Tad Pospisil-Boone County, NE 7/9
Jake Kaser-Junction Motor Speedway, NE 7/7
Chad McClellan-Roaring Knob, PA 7/7
David Yandle-Carolina Speedway 7/7
Vic Lovejoy-Crawford County Speedway, IA 7/6
Tad Pospisil-Boone County, NE 7/6
Dean Huizenga-Crystal Motor Speedway, MI 7/3
Tom Dusen-Crystal Motor Speedway, MI 6/30
Damon Kotke- Fayetteville, NC 6/30
Mike Kellner-Grandview, PA 6/30
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 6/30
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 6/30
Tad Pospisil-Boone County, NE 6/29
Furman Parton-Cleveland County, NC 6/29
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 6/23
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 6/23
Allen Kelly-Sumter, SC 6/23
Bill Leighton Jr.-Junction Motor Speedway, NE 6/23
Jason Miller-Grandview Speedway, PA 6/23
Tad Pospisil-Boone County, NE 6/22
Mike Kellner-Grandview Speedway 6/16
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 6/16
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 6/15
Tad Pospisil-US Speedway, NE 6/14
Reese Masiello-Delaware Intl. 6/9
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 6/9
Chuck Schutz-Grandview, PA 6/9
Vic Lovejoy-Shelby County, IA 6/9
Furman Parton-Cleveland County, NC 6/8
Tad Pospisil-Boone County, NE 6/8
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 6/2
Robby Lewis-Portsmouth, OH 6/2
Danny Snyder-Grandview, PA 6/2
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 6/2
Furman Parton-Cleveland County, NC 6/1
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 5/26
Rusty Schlenk-ALMS Mt. Pleasant, MI 5/25
Danny Snyder-Path Valley, PA 5/25
Furman Parton-Fastrack Cleveland County, NC 5/25
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 5/19
Tom Dusen-Crystal Motor Speedway, MI 5/19
Chris Shannon-Brushcreek, OH 5/19
Freddie Carpenter-Ohio Valley, WV 5/19
Allen Kelly-Sumter, SC 5/19
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 5/19
Rusty Schlenk-Attica, OH 5/18
Steve Hendren-Cleveland County, NC 5/18
Al Zeitner-Crawford County, IA 5/18
Lou Egrie-Grandview Speedway, PA 5/12
Tad Pospisil-Boone County Raceway, NE 5/11
Mike Kellner-Grandview Speedway, PA 5/5
Jack Parker-Ventura Raceway, CA 5/5
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 5/5
Tad Pospisil-Boone County, IA 5/4
Tad Pospisil-Riviera Raceway, NE 4/28
Danny Snyder-Grandview Speedway, PA 4/28
Tom Dusen-Crystal Motor Speedway, MI 4/28
Rusty Schlenk-ALMS Attica, OH 4/27
Jack Parker-Ventura Raceway, CA 4/21
Mike Kellner-Grandview Speedway, PA 4/21
Grant Adams-Trail-ways Speedway, PA 4/20
Kenny Harris-Suger Creek Raceway, GA 4/14
Steve Hendren-Clevland County, NC 4/6
Jase Kaser-McCool Juction, NE 4/1
Jase Kaser-McCool Juction, NE 3/31
2011 Accomplishments
Champions
Bryan Bernheisel - Clint County Speedway (PA) Track Champion
Bryan Casey - All Star Late Model Series Rookie of the Year
Tyler Emory - Potomac Speedway Rookie of the Year
Steve Hendren - Cleveland County Speedway Rookie of the Year
Tad Pospisil - Boone County Speedway (NE) Track Champion
Rusty Schlenk - Oakshade Raceway (OH) Track Champion
Chuck Schultz - Grandview Speedway (PA) Track Champion
Chris Shannon - Brush Creek Motorsports (OH) Track Champion
David Yandle - Carolina Speedway (NC) Track Champion
Winners
Steve Hendren-Cleveland, NC 10/14
Sparky White-Delaware Int, DE 10/1
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 9/30
Steve Hendren-Cleveland County, NC 9/30
Damon Kotke-County Line, NC 9/24
Jack Parker- California 9/24
Mike Kellner-Grandview, PA 9/24
Dan Snyder-Penn Can, PA 9/16
Steve Hendren-Cleveland County, NC 9/16
Kory Fleming-Grandview, PA 9/10
Bill Leighton Jr.-I-80 SLMR, NE 9/4
Chris Rhodes-Thunder Valley, PA 9/3
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 9/2
Steve Hendren-Cleveland County, NC 9/2
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 8/27
Dan Snyder-Penn Cam, PA 8/26
Kyle Merkel-Pathvalley, PA 8/26
Tad Pospisal-Boone County, NE 8/26
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 8/20
Chris Rhodes-Thunder Valley, PA 8/20
Randy Stoudt-Grandview, PA 8/20
Damon Kotke-County Line, NC 8/20
Quinn Sutherland-Black Rock, NY 8/19
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 8/19
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 8/13
Steve Hendren-Cleveland County, NC 8/12
Rusty Schlenk-Attica, OH 8/5
Chris Rhodes-Thunder Valley, PA 7/30
Chuck Schutz-Grandview, PA 7/30
Dan Snyder-Pencan, PA 7/29
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/29
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 7/23
Chuck Schutz-Grandview, PA 7/23
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/22
Phil Potts-Brighton, Ontario 7/16
Chris Rhodes-Thunder Valley, PA 7/16
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/15
Bill Leighton Jr-McCool Junction SLMR, NE 7/10
Dan Snyder-Grandview, PA 7/9
Damon Kotke-County Line, NC 7/9
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/8
Kyle Hardy-Winchester, VA 7/2
Richard Jarvis-US-13, DE 7/2
Phil Potts-Brighton, Ont. 7/2
Al Zeitner, Shelby County, IA 7/2
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/1
Rusty Schlenk, Kankakee, IL 7/1
Richard Jarvis-US-13, DE 6/25
Robby Emory-US-13, DE 6/25
Randy Christine-Susky, PA 6/25
Chuck Schutz-Grandview, PA 6/25
Damon Kotke-County Line, NC 6/25
Eric Moore-Hummingbird, PA 6/25
Kyle Hardy-Potomac, MD 6/24
Randy Stoudt-Grandview, PA 6/18
Chris Looney-Eastside, VA 6/18
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 6/18
Grant Adams-Williams Grove, PA 6/18
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 6/17
Steve Hendren-Cleveland Co., NC 6/17
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 6/11
Tad Pospisal-Wagner, SD 6/4
Grant Adams-Bedford, PA 6/3
Al Zeitner-Shelby County, IA 5/28
Kyle Merkel-Thunder Valley, PA 5/28
Chuck Schutz-Grandveiw, PA 5/28
Randy Christine-Susky., PA 5/28
Rusty Schlenk-Mt. Pleasant, MI 5/27
Doug Drown-Hill Top, OH 5/21
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 5/21
Steve Hendren-Cleveland County, NC 5/20
Grant Andams-Susquehana Speedway, PA 5/14
Qunn Sutherland-Dundee, NY 5/13
Tad Pospisal-Junction Motor Speedway, NE 5/7
Richard Jarvis-Delware Intl., DE 5/7
Bryan Bernheisel-Clinton County, PA 5/6
Steve Hendren-Cleveland County, NC 5/6
Rusty Schlenk-Attica, OH 5/6
Randy Stoudt-Grandview, PA 4/30
Rusty Schlenk-I-96, MI 4/30
Damon Kotke-County Line, NC 4/30
Dan Snyder-Grandview Speedway, PA 4/9
Richard Jarvis-Delware Intl., DE 4/9
Steve Hendren-Cleveland County, NC 4/8
Grant Adams-Lincoln Speedway, PA 4/2
Chuck Schutz-Grandview Speedway. PA 4/2
Steve Hendren-Antioch Speedway, NC 2/26
2010 Accomplishments
Champions
Kyle Berck - Super Late Model Racing Series (SLMRS) Champion
Tom Dusen - Crystal Motor Speedway (MI) Track Champion
Steve Hendren - Cleveland County Speedway (NC) Track Champion
Chad Jensen - Riviera Raceway (NE) Track Champion
Jase Kaser - NCRA Rookie of the Year
Damon Kotke - County Line Raceway (NC) Track Champion
Teddy Omlor - I-96 Speedway Rookie of the Year
David Yandle - Lancaster Speedway (SC) Track Champion
Winners
Kyle Berck-McCool Junction, NE 10/23
Steve Hendren-Clevlan County, NC 10/22
Steve Hendren-Cleveland County, NC 10/15
Steve Hendren-Cleveland County, NC 10/08
Damon Kotke-County Line, NC 10/02
Damon Kotke-Cleveland County, NC 10/01
Mike Kellner-Grandview, PA 9/25
Gerald Davis-Winchester, VA 9/25
Phil Potts-Brighton, Canada The Scorcher 40 9/25
Kris Looney-Eastside, VA 9/25
Damon Kotke-County Line, NC 9/18
Keith Barbara-Pittburgh, PA Pittsburger 33 9/17
Kyle Merkel- Natural Bridge, VA Steel Block Bandits 9/11
Randy Stoudt- Grandview, PA 9/11
Eric Moore-Hummingbird, PA 8/28
Mike Kellner-Grandview, PA 8/28
Gerald Davis-Winchester, VA 8/28
Doug Glessner-Thunder Valley, PA 8/28
Randy Christine-Susquehana, PA 8/28
Jon Painter-Eastside, PA 8/28
Dave Zona-Penn Can, PA 8/27
Gordy Button-Brewenton, NY 8/27
Steve Hendren-Cleveland Co., NC NDRA 8/27
Damon Kotke-County LIne, NC 8/21
Chris Looney- Eastside, PA 8/14
Damon Kotke- County Line, NC 8/14
Tom Duseon- Crystal, MI 8/14
Mike Anderson- Mercer, PA 8/07
Chad McClellan- Thunder Valley, PA 3 State Flyers 8/07
Mike Kellner- Grandview, PA 8/07
Kyle Berck- Junction Motor Speedway, NE SLMR 8/07
Kyle Berck- Boone City Raceway, NE SLMR 8/06
Kyle Berck- Butler Motor, NE SLMR 8/02
Tim Dowling- Putnam County, FL 8/01
Kyle Merkel- Grandview, PA Steel Block Bandits 7/31
Gordy Button- Brewerton, NY 7/30
Kyle Berck- I-80 Speedway, NE SLMR 7/25
Kyle Berck- McCool Junction, NE SLMR 7/24
Eric Moore- Hummingbird, PA 7/24
Chuck Schutz- Grandview, PA 7/24
David Seibers- Duck River, TN 7/24
Kyle Berck- Eagle Raceway, NE NCRA 7/23
Mike Kellner- Grandview, PA 7/17
Chris Rhodes- Thunder Valley, PA 7/17
Randy Christine- Susquehanna, PA 7/17
Kyle Berck- I-80, NE SLMR 7/11
Gordy Button- Fulton, NY 7/11
Tom Dusen- Crystal, MI 7/10
Kyle Berck- Shelby County, SLMR IA 7/10
Phil Potts- Brighton, Ontario 7/03
Doug Glessner- Thunder Valley, PA 7/03
Allen Brannon- Winchester, VA 7/03
Chuck Schutz- Grandview, PA Firecracker 40-5k win 7/03
Ryan Dauber- Kankakee, IL 7/02
Alan Fink- Brewerton, NY 7/02
Dave Zona- Penn Can, PA 7/02
Joe Warren- Delaware Intl. 6/19
Chuck Schutz- Grandview, PA 6/19
Doug Drown- Attica, OH 6/18
Steve Hendren- Frist Feature Cleveland County, NC 6/11
Steve Hendren- Second Feature Cleveland County, NC 6/11
Kyle Hardy- Potomac, MD 6/11
Albert Butcher- Willard, KY 6/05
Mike Kellner- Grandview, PA 6/05
Doug Drown- Midway, OH 6/04
Dave Zona- Penn Can, PA 6/04
Tom Dusen- Crystal, MI 5/29
Chuck Schutz- Grandview, PA 5/29
Tom Dusen- Crystal, MI 5/22
Albert Butcher- Willard, KY 5/22
Gerald Davis- Winchester, VA 5/15
Jim Bernheisel- Port Royal, PA 5/15
Doug Dodd- Wayne County, OH 5/15
Jake Jones- Susquehanna, PA 5/15
Eric Vent- Delaware Intl. 5/15
Gordy Button- Brewerton, NY 5/07
Quinn Sutherland- Black Rock, NY 5/07
Tad Pospisal- Wagner, SD 5/02
Doug Drown- Wayne County, OH 5/01
Jake Jones- Susquehanna, PA 5/01
Dan Snyder- Grandview, PA 5/01
Joe Warren- Delaware Intl. 5/01
Alan Fink- Brewerton, NY 4/30
Curt Tunillo- Penn Can, PA 4/30
Jim Fairbanks- Winston, MI 4/30
Dave Zona- Penn Can, PA 4/23
Steve Hendren- Cleveland Co., NC NDRA 4/23
Doug Drown- Attica, OH ALMS 4/16
Joe Warren- Delaware Intl. 4/10
Mike Kellner- Grandview, PA 4/3
Doug Drown- Hilltop, OH 4/3
Joe Warren- Georgetown, DE 4/3
Steve Hendren- Thunder Valley, NC 4/2
Skip O'neil- Devils Bowl, TX 3/27